Zlatý věk

Zlatý věk

Sobota 11. srpna patřila kulturnímu večeru. V prostorách klasicistní konírny proběhl již třetí ročník autorského čtení prozaika a básníka Pavla Hozy. O hudební doprovod se letos postaral kytarista Robert Slezák.

Autor přednesl svou esej s názvem Zlatý věk, která je inspirována zdejším krajem a lidmi, kteří zde žijí. Pavel Hoza se vrací v eseji do svého dětství, jež prožil v obci Slověnice na Vlašimsku. Je autorem několika básnických i prozaických děl a historických studií. K jeho nejvýznamnějším publikacím patří kniha básní a próz Uloupená duše, kterou v roce 2008 vydalo pražské nakladatelství H+H. V roce 2015 v autorské interpretaci eseje Pavla Hozy poprvé vysílá stanice Vltava. Jeho spolupráce s Českým rozhlasem v oblasti esejistické tvorby nadále pokračuje. Autor je rovněž spoluzakladatelem Benešovského literárního festivalu.

Robert Slezák působí jako kytarista, hudební pedagog, skladatel, zpěvák a studiový hráč. Kytaře se věnuje od svých 7 let, hrál v různých hudebních formacích jako je folk, country, rock a blues. Je autorem hudby několika stovek písní, zhudebňuje texty básníka Jana Skácela, Jana Krůty, Karla Chlumce, Pavla Hozy a dalších. Od roku 1992 působí jako učitel kytary ve své kytarové škole. Je frontmenem blues-rockové kapely Blues Roberta Slezáka, která vydala CD Bludný Holanďan a CD Srdce na talíři.

Účast byla hojná, všechny židle z konírny i zámku byly obsazeny. Dobrých 120 posluchačů.

Kulturní podvečer byl zakončen prohlídkou Třebešického zámku. Návštěvníci si prošli zrekonstruované komnaty v prvním patře.

Velké dík patří interpretům i těm, kteří si k nám našli cestu a podpořili tak obnovu kulturní památky.

Tak naviděnou na betlémech!

 

 

text: Nikola       fotografie: Veronika Pilařová a Nikola

No Comments

Post a Comment