Barokní špýchar | Zámek Třebešice
Barokní sýpka zámku Třebešice z roku 1773 si zachovala originální podobu, nebyla přestavována a je příkladem velmi kvalitní architektury doby baroka.
sýpka, špýchar, zámek Třebešice, barokní sýpka
22337
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-22337,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Barokní špýchar

Jedinečná sýpka se svou nezměněnou tváří

Barokní sýpka z roku 1773 si zachovala originální podobu, nebyla přestavována a je příkladem velmi kvalitní architektury doby baroka. Štíty si zachovaly původní barokní tvar, zachovány jsou zbytky prvotního architektonického řešení. Na dvorní i vnější straně jsou barokní portály z červeného pískovce. Přední dveře jsou původní, dřevěné, zadní dveře jsou rovněž původní, železné, plátované.V roce 2010 byla kompletně opravena střecha, včetně rekonstrukce krovu a položení nové střešní krytiny bobrovky. Na financování se podílelo i Ministerstvo kultury ČR. Barokní sýpka je velmi cennou součástí zámeckého areálu a je chráněna památkovou ochrannou jako kulturní památka. Byla vystavěna současně s barokní přestavbou zámku Emauzským klášterem.