Srpnové prohlídky zámku

Srpnové prohlídky zámku

 1. a 8. srpna 2021, vždy v 11 a 14 hodin, jsme pro Vás připravili komentované prohlídky zámku Třebešice. Z důvodu opatření proti Covid-19 je počet účastníků prohlídky stanoven na 9 osob a je potřeba mít roušku či respirátor. Rezervace prohlídky je nutná na tel.č. 602 35 44 67 .

 

Prohlédnete si restaurované zámecké pokoje v barokním křídle zámku v 1. patře, hlavní zámecký sál s obnovenou stropní malbou biblického příběhu „Setkání Krista v Emauzích“ a nově restaurované prostory nejstaršího renezančního jádra zámku v přízemí. Seznámíte se s podrobnostmi o záchraně památky zámku Třebešice, s její historií a dozvíte se, kdo třebešické panství v průběhu staletí vlastnil. Uvidíte jedinečné pozdně renezanční a raně barokní malované záklopové stropy a náhodně objevenou, krásně malovanou kapli sv. Anny.

Cena prohlídky je 100,-kč dospělí a 50,-kč děti do 10 let a důchodci. Prohlídka trvá cca 45 minut a pak Vás čeká individuální prohlídka zámeckého parku a růžové zahrady. Prohlídku zámku Třebešice můžete spojit s návštěvou nedaleké rozhledny Špulka 🙂

Za záchranu zámeckého areálu v Třebešicích u Divišova jsme získali v roce 2018 hlavní cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro.

Těšíme se na Vás!

Eliška a Nikola

No Comments

Post a Comment