Dřevosochání 2023

Dřevosochání 2023

motto: „Život stromu nekončí jeho skácením. Pokračuje v dřevěných výrobcích, věcech, kterých se denně dotýkáme, a žije tak ve formě dřeva spolu s námi.“ Martin Kučera

Tak máme u nás na zámku novou tradici. Dne 14.10.2023 se uskutečnil 1. ročník „Dřevosochání na zámku“. Akci pořádalo SHD Čeňovice za podpory SHD Teplýšovice a obce Teplýšovice.

Během dne návštěvníci pozorovali, jak pod rukama mistrů dřevosochařů, za pomoci pil, fréz, brusek a různých jiných nástrojů, vznikají krásná umělecká díla.

Jak to umějí s motorovou pilou nám letos předvedli řezbáři, dřevosochaři  Martin Kučera, Ondřej Kužel, Marek Pilař, Jan Kužel a Alianos Sunartó.

Akci si užili velcí i malí návštěvníci 🙂 . Někteří se dokonce během dne opakovaně vraceli, aby viděli, jak se zrod sochy z modřínového kmene vyvíjí. Občerstvení přišlo také vhod, zvláště svařák v odpoledních hodinách, kdy počasí začalo dávat najevo, že s létem skutečně končí.

Těší nás, že k našim tradičním, úspěšným akcím na zámku, Vánoční výstavě betlémů a sáněk, která oslaví letos již desátý, jubilejní ročník a letnímu Autorskému Čtení, příští rok 9. ročník, přibyla nová a věříme že stejně úspěšná, Dřevosochání 🙂 .

Velký dík patří hasičům z Čeňovic a obci Teplýšovice za skvělou organizaci akce. Moc rádi jsme poznali řadu skvělých lidí, se kterými se na Vás těšíme nejen na dalším ročníku „Dřevosochání na zámku“.

A kde můžete zhotovené sochy vidět? Určitě pokud navštívíte obec Čeňovice a také jako překvapení a novinku na naší letošní, desáté Vánoční výstavě betlémů a sáněk, na kterou Vás tímto s předstihem zveme.

Ale nenechte se od nás plašit Vánocemi a užívejte si krásný podzim ve všech jeho barvách a darech v podobě úrody, kterou se završuje tento věčný koloběh…

Eliška a Nikola

No Comments

Post a Comment