Autorské čtení 6.8.2016

Autorské čtení 6.8.2016

Dne 6.8.2016 jsme měli tu čest a mohli jsme u nás na zámku v Třebešicích přivítat při autorském čtení pana Pavla Hozu a pana Jana Chudana.

Básník a prozaik Pavel Hoza prožil dětství v nedaleké obci Slověnice. Učí na Gymnáziu v Benešově český jazyk, literaturu a dějepis. Publikoval několik básnických a prozaických knih, ale i dvě historické studie: Slověnice, dějinný příběh malé obce na Podblanicku a  Benešov na přelomu milénia.  Za dosud nejvýznamnější literární dílo Pavla Hozy lze považovat sbírku básní a próz Uloupená duše, kterou v roce 2008 vydalo pražské nakladatelství H+H.  V posledních letech jsou důležitou součástí autorovy tvorby rozhlasové eseje, které v autorské interpretaci vysílá Český rozhlas stanice Vltava. V současnosti Pavel Hoza pracuje na románu Trhliny, organizuje autorská čtení a jiné literární pořady. Jako autor a dramaturg se podílel na 1. ročníku Benešovského literárního festivalu.

Kytarista a zpěvák Jan Chudan žije v Benešově. Studuje na benešovském gymnáziu a je absolventem Základní umělecké školy Josefa Suka.

 

 

 

Tento kulturní podvečer proběhl v krásných prostorách zrekonstruované klasicistní konírny. Pavel Hoza četl ze ze svých děl a Jan ho doprovázel svými vlastními skladbami. Dle nadšeného potlesku obecenstva se večer velmi líbil. Díla se vztahují k tomuto kraji, který je většině obecenstva důvěrně znám. O to byl celý večer milejší.

 

 

 

 

Velmi nás potěšilo, kolik lidí si udělalo čas a navštívili tuto kulturní akci, kterou jsme s panem Hozou, u nás na třebešickém zámku, pořádali. Troufáme si tvrdit, že přišlo kolem 110 lidí. 🙂

To je velkou odměnou za naši práci při obnově kulturní památky třebešického zámku a podobné akce nám dávají chuť do práce další.

 

 

 

 

 

 

Na závěr si diváci prohlédli zámecký park s růžovou zahradou. Byla pro ně také připravena expozice sbírky historických mycích souprav, pocházejících z 19. a 1/2 20. století. Sbírku si bylo možno prohlédnout v renezančních sálech zámku. Jsou to nejstarší prostory třebešického zámku, vznik kterých je kladen do začátku 16. století.

 

 

 

 

Pod lešením se již rýsuje nová, barokní fasáda.

 

 

Loučí se s Vámi prozaik a básník pan Pavel Hoza.

 

 

Loučím se s Vámi jménem celé naší rodiny i já. Ještě jednou Vám děkuji, že jste přišli a svou účastí podpořili obnovu třebešického zámku. Těším se, že se opět brzy uvidíme. Třeba na naší adventní a Vánoční výstavě betlémů. Letos bude opět rozšířena a je připravuje se i expozice historických sáněk.

V lesoparku jsem nalezla paměťovou kartu! Pokud ji postrádáte napište nám. 🙂

2 Comments
 • Pavel

  08/12/2016 at 14:54 Odpovědět

  Hezké, moc hezké...

  • Zámek Třebešice

   13/12/2016 at 08:47 Odpovědět

   Dík moc, kdybys měl zájem... 🙂

Post a Comment