Zámek Třebešice | Jablíčka v županu
25315
single,single-post,postid-25315,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.4,vc_responsive
 

Jablíčka v županu

IMG_3695

Jablíčka v županu

Budou Velikonoce. Pečou se beránci a mazance. Co takhle překvapit Vaše velikonoční hosty netradičně! Jablíčka v županu nikdo neodmítne a příprava je jednoduchá :)

 

 

IMG_3676

Na přípravu asi 10 jablíček budete potřebovat 1/2 kg listového těsta, 10 menších jablíček ( snad Vám ještě nějaká zbyla ve sklepě ), oříšky, marmeládu a vajíčko na potření.

 

 

IMG_3677

Jablíčka oloupeme a zbavíme jádřince. Oříšky nameleme a smícháme s marmeládou tak, aby směs netekla. Touto hmotou naplníme otvor po jádřinci.

 

 

Listové těsto rozválíme na asi 3 mm a vyřízneme čtverec.  Ten musí být tak velký, abychom do něho mohli jablíčko zabalit. Konce stočíme jako na fotce a kapsy, které vzniknou na stranách, stočíme jedním směrem a stlačíme. Potřeme rozšlehaným vajíčkem a dáme pozvolna péci, aby těsto pěkně „zlístkovalo“.

 

 

IMG_3691

 

IMG_3686

Posypeme moučkovým cukrem a servírujeme se šlehačkou.

Náš tip – pokud jsou jablíčka již studená, můžete je před podáváním ohřát v mikrovlnce a podávat také třeba se zakysanou smetanou…

Dobrou chuť a krásné Velikonoce :)

Zatím žádné komentáře. Buďte první!

Napište komentář